Na izbornoj Skupštini HUP-Udruge poslodavaca u obrazovanju za novu predsjednicu Udruge jednoglasno je izabrana doc.dr.sc Gordana Nikolić, dekanica Visoke poslovne škole PAR.
Gordana Nikolić od 1998. godine radi u području visokog obrazovanja, prvo kao stručna suradnica Ekonomskog fakulteta u Rijeci, a zatim i kao predavačica na nekoliko privatnih visokoobrazovnih ustanova u zemlji i svijetu. Tako stečena iskustva i znanja ugradila je u pokretanje prve i jedine privatne visokoobrazovne ustanove u Primorsko goranskoj županiji sa željom pokretanja inovativnih modela dualnog obrazovanja. Jedina je žena vlasnica visokoobrazovne ustanove u Republici Hrvatskoj, a za svoj je rad dobila niz nagrada, poput nagrade za Poduzetnicu godine u Republici Hrvatskoj 2015. godine, te „Exceptional Women of Excellence ” na svjetskom Women Economic Forum-u u New Delhi-ju.
Članovi Skupštine izabrali su i novi Izvršni odbor i dopredsjednike Udruge. Dopredsjednik Udruge za područje osnovno i srednjoškolskog obrazovanja je Filip Zoričić, ravnatelj Gimnazije Pula, dopredsjednica iz područja obrazovanja odraslih, Sanda Gale, ravnateljica POU Andragog, a dopredsjednik iz područja visokog obrazovanja Mislav Balković, dekan Visokog učilišta Algebra.
Članovi su jednoglasno podržali daljnji rad na području internacionalizacije i jače promocije obrazovanja, dodatnom zalaganju na području Hrvatskog kvalifikacijskog okvira i kvalitetnijem povezivanju obrazovanja i tržišta rada, sustavnijem pristupu obrazovanju odraslih kao i strukovnom obrazovanju. Na Skupštini je posebno istaknuto kako je 2020. godina bila izazovna za sektor obrazovanja. Osim potrebe prelaska na on-line nastavu, bila je potrebna promjene percepcije polaznika i studenata prema takvom obliku obrazovanja.
Kako je u Hrvatskoj postotak uključenih građana u obrazovanje odraslih na začelju Europske unije, bilo kakva promjena u ustaljenom načinu provedbe obrazovanja predstavlja dodatnu otegotnu okolnost i razlog za odustajanje od upisa. To je neupitno utjecalo na pad broja upisanih polaznika u obrazovanju odraslih u svim ustanovama i tvrtkama članicama Udruge, a nekima je provedba programa bila i sasvim onemogućena jer dio ili čitave programe nije bilo moguće izvoditi u on-line obliku, kao što su primjerice programi za profesionalne vozače i drugi programi koji kod upisa traže liječničko uvjerenje.
Rezultati u 2021. godini će uvelike ovisiti o prestanku pandemije COVID-19 i o epidemiološkim mjerama i ograničenjima s kojima ćemo se susretati. Povećanje obveznih razmaka između polaznika i studenata de facto umanjuje popunjenost grupa, čak i kada se nastava mogla izvoditi u učionicama. U tom kontekstu očekujemo da će ukupni rezultati našeg sektora u 2021. godini biti bolji nego je to bilo u 2020. godini jer se ipak nadamo kako nećemo imati pandemiju kroz devet mjeseci. No, unatoč tome vjerujemo kako će rezultati biti lošiji nego u 2019. godini. Ono što budi optimizam je sve veće prihvaćanje on-line oblika izvođenja nastave od strane naših građana, što očekujemo da će u većoj mjeri ostati prisutno i kad pandemija COVID-19 prođe.